SEKCJA ŻEGLARSKA

Harmonogram 20190911

Powyżej link do harmonogramu czarterów jachtów 2019 r.

   

06.05.2019

Rusza sezon żeglarski 2019.

Wszystkich chętnych zapraszam do Gołunia na wodowanie jachtów śródlądowych w akwenie jezior wdzydzkich. Planowany termin wodowania to sobota 18.05.2019, miejsce: teren przystani PORTUS. Przyda się KAŻDA para rąk!

Prace przygotowawcze potrwają od godz. 8.00, planowana godzina zakończenia – ok. 15.00. W ramach rewanżu za ciężką pracę zapewniamy ciepły poczęstunek (kiełbasa, pieczywo, herbata, kawa).

Wszystkie osoby chętne do pomocy przy wodowaniu proszę o kontakt z dowolnym opiekunem jachtu lub ze mną, najpóźniej do 15.05.2019.

Harmonogram czarterów 2019

W załączeniu harmonogram czarterów 2019 zatwierdzony przez Zarząd Sekcji Żeglarskiej. Zaakceptowane wnioski mają odzwierciedlenie w załączonym harmonogramie. Proszę o uiszczenie opłat za czarter w ciągu 2 tygodni, brak wpłaty jest traktowany jednoznacznie z anulowaniem wniosku.

Wnioski składane na terminy 2-3 dniowe, nie zostały rozpatrzone. Takie wnioski proszę składać w tygodniu poprzedzającym planowany czarter.

Aktualny harmonogram znajduje się na stronie TKKF zakładka sekcja żeglarska – jest on w miarę możliwości aktualizowany na bieżąco.

W razie pytań jestem do dyspozycji.

Emil Ochocki

KOMANDOR

  

 

02.04.2019

Zasady czarteru

W związku z pojawiającymi się  pytaniami o zasady czarterów jachtów zamieszczam krótką informację dla początkujących. Aby wyczarterować jacht TKKF należy:

1. Być członkiem TKKF LOTOS

2. Posiadać odpowiednie uprawnienia (na jachty śródlądowe – patent żeglarza, na jacht morski paten sternika morskiego)

3. Złożyć wniosek o czarter jachtu, podpisany osobiście  (można wysłać scan)

4. Po zatwierdzeniu przez sekcję terminu czarteru w ciągu 2 tygodni uiścić opłatę , wówczas termin zostaje zamrożony.

Składanie wniosków może odbywać się w dowolnym czasie, jednak w przypadku gdy Wam zależy na konkretnym terminie (bo np. lubicie sobie planować wakacje) to zalecam składanie wniosków w 2019r do 19 kwietnia. Wówczas jest duża szansa na przydzielenie pasującego Wam terminu. Dla bardziej spontanicznych osób, jest dostępna inna forma rezerwacji tj.: od maja do końca sezonu na naszej stronie jest dostępny harmonogram, który wskazuje wolne i nie zarezerwowane terminy. Ta opcja jest wygodna, choć ryzykowna, ponieważ gdy jest ładna pogoda ilość chętnych na dany termin jest większa niż ilość jachtów.

Ważne jest to, że przy rezerwacji terminów czarterów pierwszeństwo mają osoby, które nam pomagają przy wodowaniach, slipach, pracach szkutniczych, oraz innej działalności społecznej sekcji żeglarskiej. Dodatkowo pierwszeństwo mają osoby, które rezerwują czartery w pełnych turnusach. Rezerwacje weekendowe są realizowane w tygodniu poprzedzającym dany czarter.

W razie pytań pozostaję do dyspozycji.

 

Emil Ochocki

 ————————————————————–

01.04.2019

Rusza sezon żeglarski 2019.

Wodniacy sezonowi i niesezonowi! Miłośnicy wiatru w żaglach lub tylko delikatnego bujania na fali! Ruszają zapisy na czartery 2019!  Składajcie wnioski o rezerwację terminu czarteru do 19.04.2019 r. na moje nazwisko. Rozpatrywanie wniosków zakończymy 30.04.2019 r. Osoby zaangażowane w pracę sekcji mają pierwszeństwo wyboru terminu. Wszyscy chętni, którzy złożą stosowny dokument, zostaną powiadomieni o zatwierdzeniu lub o zmianach we wniosku. Z początkiem maja na stronie sekcji opublikowany zostanie harmonogram z rezerwacjami czarterów i wolnymi terminami na 2019r.

 Dostępna flota w tym roku: 

1.           Akwen jezior wdzydzkich – 5 jachtów Ocean 725 (w tym roku planujemy, aby trzy jachty posiadały silniki manewrowe).

2.           Jacht morski „Odyssei” (Elan 31) – Górki Zachodnie.

 Wszelkie wzory dokumentów dostępne są na stronie WWW sekcji żeglarskiej.

 

Z poważaniem 

Emil Ochocki

 KOMANDOR

wniosek o czarter

 ————————————————————————-

Wigilia Żeglarzy 2019

—————————————————————————-

 

Zamknięcie sezonu żeglarskiego 2018 – akwen Gołuń. 

Wszystkich chętnych zapraszam serdecznie do Gołunia na slip jachtów śródlądowych. Planowany termin slipu to sobota 13.10.2018, miejsce: teren przystani PORTUS. Przyda się KAŻDA para rąk!

Prace potrwają od godz. 8.00, planowana godzina zakończenia – ok. 14.00. W ramach rewanżu za ciężką pracę zapewniamy ciepły poczęstunek (grill, pieczywo, herbata, kawa).

Wszystkie osoby chętne do pomocy przy slipie proszę o kontakt z dowolnym opiekunem jachtu, najpóźniej do 10.10.2018.

 Zapraszam serdecznie

KOMANDOR 

——————————————————————- 

Rusza sezon żeglarski 2018.

Wszystkich chętnych zapraszam do Gołunia na wodowanie jachtów śródlądowych w akwenie jezior wdzydzkich. Planowany termin wodowania to sobota 12.05.2018, miejsce: teren przystani PORTUS. Przyda się KAŻDA para rąk!

Prace przygotowawcze potrwają od godz. 8.00, planowana godzina zakończenia – ok. 14.00. W ramach rewanżu za ciężką pracę zapewniamy ciepły poczęstunek (kiełbasa, pieczywo, herbata, kawa).

Wszystkie osoby chętne do pomocy przy wodowaniu proszę o kontakt z dowolnym opiekunem jachtu, najpóźniej do 09.05.2018.

Osoby zainteresowane udziałem w pracach przygotowawczych do sezonu na pozostałych jachtach proszone są o kontakt z opiekunami jachtów dotyczy to zwłaszcza jachtu pełnomorskiego, gdzie konieczne jest wykonanie wielu drobnych prac szkutniczych.

———————————————————————- 

KURS ŻEGLARSKI

16.04.2018

Chcesz nauczyć się manewrować jachtem morskim? A może masz umiejętności, a brakuje ci dokumentów? Wzorem lat ubiegłych sekcja żeglarska TKKF LOTOS, we współpracy z trójmiejską szkołą Junga, zamierza zorganizować kurs na stopnie żeglarskie. Zapraszamy nie tylko członków TKKF, ale także wszystkich pracowników LOTOSU!

Ze szkołą żeglarstwa Junga współpracujemy od wielu lat. Z tego względu możemy liczyć na preferencyjne warunki dla naszych pracowników. Dodatkowo, w przypadku większej liczby osób, szkolenia będą mogły się odbywać np. w Gdańsku.

Obecnie planujemy spotkanie informacyjnie, na którym będzie można zadać pytania przedstawicielowi szkoły i dowiedzieć się o szczegółach kursu. Spotkanie miałoby się odbyć 25 kwietnia (środa) o godz. 15.00 w sali 0/16 budynku CA1. Osoby zainteresowane proszę, aby kontaktowały się w pierwszej kolejności ze mną.

 

Spotkanie na pewno dojdzie do skutku!!!!

 

 

 

 ————————————————————————

Walne Zebranie Członków Sekcji Żeglarskiej 2018

20.03.2018

W imieniu Zarządu sekcji żeglarskiej zapraszam na walne zgromadzenie członków sekcji, które odbędzie się 20.03.2018 o godz. 15.00 w sali nr 1 CA2.

 

Porządek obrad:

1. Otwarcie obrad

2. Wybór Przewodniczącego oraz Sekretarza obrad

3. Przyjęcie porządku obrad

4. Powołanie komisji:

    a/ Uchwał i wniosków

    b/ Komisji skrutacyjnej

5. Podsumowanie sezonu 2016/2017 – sprawozdanie

6. Odwołanie Zarządu Sekcji

7. Wybór władz sekcji

8. Ogłoszenie przez Komisję skrutacyjną wyników głosowań

9. Głosowanie w sprawie zawnioskowanych uchwał

10.Sprawozdanie Komisji uchwał i wniosków

11.Zakończenie obrad.

 

Z poważaniem

 

Emil Ochocki

KOMANDOR

———————

W imieniu Sekcji Żeglarskiej zapraszam serdecznie sterników wraz załogami (1+2) na regaty o przechodni Puchar Prezesa Grupy LOTOS, które odbędą się podczas weekendu sportowo-rekreacyjnego w Gołuniu w dniach 1-3 września 2017 r.

Regaty będą odbywać się tylko na jachtach TKKF (Ocean 725) w ilości 5 szt. od godz. 9.00 w sobotę 02.09.2017.

Proszę o zapisy do 20-tego sierpnia.

W zależności od warunków pogodowych i ilości chętnych regaty będą najprawdopodobniej podzielone na biegi kwalifikacyjne oraz bieg finałowy.

 

Zapraszam serdecznie na świetną zabawę i rywalizację z odrobiną adrenaliny.

Emil Ochocki

 

UWAGA:

Przy składaniu wniosków emailem proszę o zwrócenie uwagi na adres, prowidłowy to: emil.ochocki@grupalotos.pl

Proszę o wpłatę za czartery w zaplanowanych terminach w ciągu dwóch tygodni od ukazania się rezerwacji czarteru na stronie TKKF-u. Po tym terminie rezerwacja zostanie zdjęta. 

Proszę o wpłatę za czartery rezerwowane ad hoc do 2-3 dni po zaakceptowanym wniosku. Po tym terminie, rezerwacja zostaje zdjęta.

 wniosek o czarter 

Wodowanie 2017

Ruszył sezon żeglarski zarówno na śródlądziu jak i na morzu. Zapraszamy wszystkich chętnych do czarterowania jachtów w dogodnym dla siebie terminie.

 

 

 

 

 

Wodowanie 2016

 Sekcja żeglarska TKKF LOTOS 16 kwietnia oficjalnie rozpoczęła sezon 2016. Tego dnia w Gołuniu, na akwenie jezior wdzydzkich, zwodowano jachty śródlądowe. Na wodzie jest już też pełnomorski Odyssei. Warto zajrzeć na stronę sekcji, gdzie udostępniono właśnie harmonogram czarterów. Można w nim znaleźć jeszcze parę wolnych terminów, więc chcesz w tym roku pożeglować, to nie ma na co czekać!

W Gołuniu zjawiło się około 30 wolontariuszy. Oprócz samego wodowania, wykonano jeszcze ostatnie prace bosmańskie. Dużo emocji towarzyszyło opuszczeniu na wodę jachtu Finer, który wrócił po kapitalnym remoncie kadłuba (na zdjęciu). Po dobrze wykonanej pracy na uczestników czekał grill. Nie zabrakło też opowieści o początkach sekcji. Równolegle został zwodowany jacht pełnomorski, który stacjonuje w przystani na Górkach Zachodnich.

Z praktycznych informacji należy dodać, że 19 kwietnia na posiedzeniu Zarządu sekcji zostały przydzielone czartery według wniosków złożonych na sezon 2016. Od 4 maja na stronie sekcji zostanie udostępniony harmonogram czarterów. Władze sekcji informują, że są jeszcze wolne terminy i zachęcają wszystkich chętnych do składania wniosków (wypełniony formularz pobrany ze strony sekcji żeglarskiej należy przekazać do komandora Ochockiego). Przydział uzupełniający odbywa się na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy” a na śródlądziu rezerwowane są tylko całe turnusy.

 

Dziękuję serdecznie naszym Paniom, które wyżywiły (przy grillu) tylu chłopa :-)

Finer wodowany po remoncie kapitalnym.

Oczywiście nasza chluba – jacht pełnomorski również został zwodowany. Poszło szybko sprawnie dzięki nowym opiekunom: Grzegorzowi Kamrowskiemu i Marcinowi Kraśniewskiemu.

 

Dziękuję bardzo.

KOMANDOR

 

 październik 2015

Zamknięcie sezonu żeglarskiego 2015 – akwen Wdzydze.

Wszystkich chętnych zapraszam do Gołunia na sleeping jachtów śródlądowych na akwenie jezior wdzydzkich. Planowany termin sleepingu to sobota 17.10.2015, miejsce: teren przystani PORTUS. Przyda się KAŻDA para rąk!

Prace potrwają od godz. 8.00, planowana godzina zakończenia – ok. 15.00. W ramach rewanżu za ciężką pracę zapewniamy ciepły poczęstunek (grill, pieczywo, herbata, kawa :-) ).

Wszystkie osoby chętne do pomocy przy sleepingu proszę o kontakt z dowolnym opiekunem jachtu, najpóźniej do 12.10.2015.

 

Regulamin wypozyczania i uzytkowania sprzętu sekcjiżeglarskiej – proj – 23022015

Zał 2 Umowa najmu jachtu 05032015

 

Rusza sezon żeglarski 2015.

 

 

  

Komandor Sekcji Żeglarskiej

Emil Ochocki